Antrenamente IPSC

In jos

Antrenamente IPSC

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 13/5/2012, 9:49 pm

Am inceput antrenamentele IPSC in poligon outdoor de tragere cu glont.Toti participantii au fost membri IPSC Romania, care se antreneaza cu regularitate in poligonul indoor de airsoft.
Toti membrii A.S."DACIA REX" care se antreneaza cu regularitate in poligonul indoor de airsoft pot participa la antrenamentele de tir dinamic si vor avea posibilitatea sa traga cu arma de foc cal 9mm.
Datorita caracterului activitatii si a cantitatii limitate de munitie pe care o putem folosi, deoarece se trage cu arma personala a instructorilor de tragere in poligon, la antrenamentele outdoor cu glont au prioritate, la inscriere, acei colegi care se antreneaza cu regularitate in cadrul poligonului indoor de airsoft, astfel:membrii A.S."DACIA REX" care au si calitatea de membri ai IPSC Romania, persoanele care au calitatea de membri ai IPSC Romania, fara a fi si colegi cu noi in A.S."DACIA REX" si membrii A.S "DACIA REX".
Cei interesati si care indeplinesc conditiile in baza legii (adica au peste 18 ani) si participa la antrenamentele in poligonul indoor de airsoft, sunt rugati sa ne contacteze, pe mine si pe Dan, in vederea programarilor pentru antrenament.Antrenamentele se desfasoara cu precadere in weekend-uri.
P.S.
Fotografii de la primul antrenament deja desfasurat le vom posta in cursul acestei saptamani.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Data de inscriere : 10/09/2009
Varsta : 51
Localizare : Cluj-Napoca

http://daciarex.ro

Sus In jos

Foto Antrenament la pistol in poligon outdoor

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 14/5/2012, 11:55 am

Link:
aici.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Data de inscriere : 10/09/2009
Varsta : 51
Localizare : Cluj-Napoca

http://daciarex.ro

Sus In jos

Re: Antrenamente IPSC

Mesaj Scris de Vizitator la data de 14/5/2012, 10:36 pm

Un glont as trage si eu sa vad cum smuceste. Smile

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de eugenkn la data de 20/5/2012, 10:49 pm

Din scurta mea experienta cu pistoalele cu glont de 9mm (un total rusinos sub 200 cartuse trase) am vazut ca merita incercat, e cu totul diferit fata de asteptari.
eugenkn

Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca, Cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum