IWA 2012

In jos

IWA 2012

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 15/3/2012, 3:27 am

Am revenit de curand de la IWA 2012, un loc in care se intalnesc in fiecare an iubitori ai armelor, echipamentelor militare, sportive si ai tehnologiilor de varf in domenii conexe cu cele ale armelor si echipamentelor militare si sportive.

A fost o experienta deosebita, impreuna cu membrii echipei IPSC Romania.

Cateva imagini aici:foto.si aici:foto2.

ATENTIE!
Pentru a putea vedea imaginile trebuie sa aveti cont deschis pe forumul nostru.Va multumim!

Ultima editare efectuata de catre TEAMLEADER in 15/3/2012, 10:23 pm, editata de 2 ori
TEAMLEADER
Admin
Admin

Data de inscriere : 10/09/2009
Varsta : 51
Localizare : Cluj-Napoca

http://daciarex.ro

Sus In jos

Re: IWA 2012

Mesaj Scris de eugenkn la data de 15/3/2012, 4:36 am

IMPRESIONANT!!! Din cate se vede, atat ca volum cat si ca diversitate depaseste de n ori ExpoMil-ul nostru. Felicitari pentru aceasta experienta!..

Am vazut acolo un Luger P08 si inca vreo cateva piese istorice. Erau expuse spre vanzare sau doar pentru a fi admirate?
eugenkn

Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca, Cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 15/3/2012, 9:52 pm

eugenkn a scris:IMPRESIONANT!!! Din cate se vede, atat ca volum cat si ca diversitate depaseste de n ori ExpoMil-ul nostru. Felicitari pentru aceasta experienta!..

Am vazut acolo un Luger P08 si inca vreo cateva piese istorice. Erau expuse spre vanzare sau doar pentru a fi admirate?

In cadrul expozitiei nu se vindea oficial nimic.La sfarsitul ei, daca aveai norocul sa poti negocia cu vreun expozant, da.Erau expuse in vederea vanzarii ulterioare pe baza de comanda ferma.

Ultima editare efectuata de catre TEAMLEADER in 17/3/2012, 12:16 am, editata de 2 ori
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

IWA

Mesaj Scris de 15oscar la data de 16/3/2012, 8:26 am

Hai sa vedem daca ne adunam.E primavara.Sa ne adunam.Multumesc.

eugenkn: Foaie verde de cires, Violeta are sutienul rupt. Fara suparare, ceea ce ai scris tu se muleaza pe subiect ca melcul pe zgura. Ce ai spus tu are sens, dar nu intr-un topic despre IWA, ci in unul mai general. pirat
15oscar

Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 18/3/2012, 9:31 pm

15oscar a scris:Hai sa vedem daca ne adunam.E primavara.Sa ne adunam.Multumesc.

eugenkn: Foaie verde de cires, Violeta are sutienul rupt. Fara suparare, ceea ce ai scris tu se muleaza pe subiect ca melcul pe zgura. Ce ai spus tu are sens, dar nu intr-un topic despre IWA, ci in unul mai general. pirat

Usurel,colegii!
Cred ca 15 oscar voia sa spuna ca ar fi cazul sa ne adunam pentru niste comenzi mai mari de echipament si replici ca sa putem iesi mai bine la pret.Primavara poate fi un bun pretext pentru asta avand in vedere ca incepe vremea pentru activitatile/jocurile in natura.
E drept ca formularea lui a fost cam nefericita,insa,nu toti avem talent literar. Wink

Pe de alta parte, poate ar fi chiar buna ideea cu adunarea noastra si cred ca vom convoca toata echipa A.S.DACIA REX cat mai curand la o la o iesire in natura sau chiar la o "claca" avand in vedere ca schimbam locatia poligonului indoor.
Fiti pregatiti! Smile
O saptamana usoara!

TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de eugenkn la data de 19/3/2012, 1:30 am

Nu exista tabere adverse sau pozitii ostile. I-am spus si eu lui 15oscar ca are dreptate, numai ca fiecare subiect arata bine in topicul lui. In ce priveste mutarea, daca se lipeste peste o perioada in care are cine sa stea cu Stefan, ma pun la dispozitie cu tot cu masina. Cu banchetele din spate rabatate se pot cara destul de multe lucruri. Asa am procedat si cand m-am mutat de la Suceava la Cluj.
eugenkn

Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca, Cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 19/3/2012, 3:32 am

eugenkn a scris:Nu exista tabere adverse sau pozitii ostile. I-am spus si eu lui 15oscar ca are dreptate, numai ca fiecare subiect arata bine in topicul lui. In ce priveste mutarea, daca se lipeste peste o perioada in care are cine sa stea cu Stefan, ma pun la dispozitie cu tot cu masina. Cu banchetele din spate rabatate se pot cara destul de multe lucruri. Asa am procedat si cand m-am mutat de la Suceava la Cluj.

Ok.Am inteles si punctul tau de vedere.Multumesc pentru oferta de ajutor.Sper sa ne putem coordona cat mai bine.Ca mutarea o vom face in special, in zilele de sambata si duminica .

O saptamana usoara in continuare!
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat