CONCURS DE TRAGERE TIR AIRSOFT CUPA "MARTISOR",EDITIA 2012

In jos

CONCURS DE TRAGERE TIR AIRSOFT CUPA "MARTISOR",EDITIA 2012

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 2/3/2012, 5:54 am

In data de 1 Martie 2012, la Centrul de Pregatire Airsoft Indoor al A.S."DACIA REX" a avut loc Concursul de Tragere Tir Airsoft,Cupa "MARTISOR",Editia 2012.

La competitie au participat doamne si domnisoare, atat membre ale IPSC Romania, cat si membre ale A.S."DACIA REX" si cursante ale poligonului de airsoft indoor al asociatiei noastre, care este de la inceputurile oficiale ale TIRULUI DINAMIC pe meleagurile noastre, alaturi de IPSC Romania, reprezentanta Confederatiei Internationale de Tir Dinamic in Romania.

Concursul a avut doua componente: Componenta de Precizie si cea de Tir Dinamic.

Partea de Tir Airsoft-Precizie a avut ca scop familiarizarea participantelor cu modul de functionare a replicilor de airsoft tip pistol GBB si reglajul tragerii cu acestea, iar partea de TIR DINAMIC, a avut ca scop familiarizarea participantelor cu TIRUL DINAMIC IPSC Action Air si promovarea acestuia intr-un cadru competitional, totodata urmarindu-se distractia in conditii de deplina siguranta, caracteristica fundamentala a TIRULUI DINAMIC.
Toata lumea, organizatori si concurente au avut numai de castigat in urma acestei activitati competitionale si de distractie, insa, primele trei locuri la finalul competitiei au fost ocupate, dupa cum urmeaza:

LOCUL I si Castigatoare a Cupei "MARTISOR" Editia 2012,D-ra Ana Basceanu, care, tot atunci,a fost acceptata ca membra a A.S "DACIA REX" ,fapt pentru care o felicitam inca o data si ii uram Bun Venit in cadrul asociatiei noastre.
LOCUL II-D-na Ioana Botian Simon;
LOCULIII- D-ra Gabriela Fodor.

In afara competitiei s-a organizat si un stagiu de TIR DINAMIC-SHOOT OFF, ale carui finaliste au fost, dupa cum urmeaza:
LOCUL I-D-ra Alexandra MICULI;
LOCUL II-D-ra Ionela TROFIN;
LOCUL III-D-ra Roxana GRUNWALD.

A.S."DACIA REX" le felicita pe toate participantele la competitie si le multumeste pentru comportarea eleganta si sportiva avuta pe parcursul activitatilor. cheers

Personal, multumesc colegilor nostri Dan L. si Denisa R. pentru implicarea in desfasurarea competitiei si colegialitatea si profesionalismul de care au dat dovada.
Promitem ca urmatoarea Cupa "MARTISOR" va avea "in dotare" mai multe premii.

In zilele urmatoare vom posta si instantanee de la competitie. Wink

Ultima editare efectuata de catre TEAMLEADER in 11/5/2012, 1:31 am, editata de 4 ori
TEAMLEADER
Admin
Admin

Data de inscriere : 10/09/2009
Varsta : 51
Localizare : Cluj-Napoca

http://daciarex.ro

Sus In jos

Instantanee Foto Cupa "MARTISOR",Editia 2012

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 2/3/2012, 1:39 pm

Link:
aici.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Re: CONCURS DE TRAGERE TIR AIRSOFT CUPA "MARTISOR",EDITIA 2012

Mesaj Scris de Vizitator la data de 2/3/2012, 2:33 pm

cheers

In primul rand, felicitari concurentelor pentru curajul de a participa la competitie si le asteptam si cu alta ocazie.

Strans concurs, asa era s-o musc de nu stiu cum mai spalam rusinea Very Happy Asa ca o sa vin eu frumusel mai des pe la poligon. Cam atat ca-mi incepe emisiunea The Haunted pe ID si adorm foarte bine pe ea Wink

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 4/3/2012, 10:12 pm

anuta_loki a scris: cheers

In primul rand, felicitari concurentelor pentru curajul de a participa la competitie si le asteptam si cu alta ocazie.

Strans concurs, asa era s-o musc de nu stiu cum mai spalam rusinea Very Happy Asa ca o sa vin eu frumusel mai des pe la poligon. Cam atat ca-mi incepe emisiunea The Haunted pe ID si adorm foarte bine pe ea Wink

De ce sa-ti fi fost rusine?Doar ne-am distrat,nu?
Ma bucur insa ca vrei sa vii mai des la poligon si inca o data FELICITARI!din partea echipei DACIA REX din care faci si tu parte ,de acum,cu acte in regula,cum se zice.(impreuna cu Lucky,of course) Wink
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos