Discutii ASR-ITR2008-TL1

In jos

Discutii ASR-ITR2008-TL1

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:28 pm

Dupa "IRON TEAM"-ROU 2008 BAISOARA, CLUJ
PostPosted: Mon Sep 22, 2008 5:26 pm

Dupa incheierea competitiei AIRSOFT "IRON TEAM"ROU 2008 BAISOARA-CLUJ
In perioada 19-21 septembrie 2008, Clubul Sportiv "Sport Spot"din Cluj-Napoca, a organizat CONCURSUL AIRSOFT MILSIM "IRON TEAM"-ROU 2008, la Baisoara, in judetul Cluj.Aceasta competitie-joc s-a dorit si spre marea noastra satisfactie a reusit sa fie, PRIMUL CONCURS DE AIRSOFT din Romania.Concursul a constat intr-o proba de PATRULA AIRSOFT MILSIM si a avut ca participanti, urmatoarele echipe invitate:CARPATI SOFT AIR din Piatra Neamt,CORE din Bucuresti, URSULETII din Bucuresti,DRACONIS din Bucuresti, KEA din Carei si SDS din Sibiu.Nu s-a facut publicitate pe acest forum concursului deoarece nu s-a stiut sigur, de la inceput daca vom putea sa-l organizam din punct de vedere logistic asa cum am dorit, astfel incat, ne-am limitat la anumite resurse materiale, fapt care a dus la invitarea unui numar restrans de echipe.De asemenea,tin sa precizez ca TOATE echipele participante s-au comportat in spiritul jocului de airsoft, adica SPIRITUL de FAIR PLAY, dincolo de comportarea excelenta din punct de vedere al abordarii tactice a jocului si comportamentul general al membrilor acestor echipe, care a fost unul fara cusur, din majoritatea punctelor de vedere, mai putin al respectarii din motive mai mult sau mai putin obiective, de catre unii, a programului anuntat si stabilit sa fie pus in aplicare.Iata cateva amanunte despre competitia organizata:
SCOPUL- Această activitate a promovat mişcarea în aer liber, sportul, în cadrul jocurilor cu caracter sportiv-militar tip AIRSOFT, într-o manieră inedită, aceea de competiţie.
OBIECTIVELE SPECIFICE
Promovarea jocului de AIRSOFT în România şi dezvoltarea spiritului de echipă între practicanţii acestui tip de joc.
Introducerea în jocul de AIRSOFT a caracterului sportiv-competiţional în vederea promovării ideii de sport prin AIRSOFT.
Promovarea unei noi serii de event-uri tip Airsoft care să îmbine caracterul de luptă din jocul de Airsoft cu cel de competiţie sportiv-militară.
In incheiere, as dori sa adaug, pentru toti cei interesati realmente de dezvoltarea si cresterea calitativa a AIRSOFT si nu in ultimul rand pentru simplii curiosi,sa vizioneze emisiunea realizata de catre Studioul Teritorial Cluj al TVR 2,marti,30 septembrie, emisiune in care veti putea vedea si auzi amanunte referitoare la AIRSOFT MILSIM "IRON TEAM"-ROU 2008,BAISOARA, CLUJ.
Cu respect, pentru toti iubitorii si practicantii de Airsoft din Romania care acceseaza acest Forum si nu numai,
Liviu Herteg, Presedintele Clubului Sportiv "Sport Spot"din Cluj-Napoca, aka, TEAMLEADER
TEAMLEADER
Admin
Admin

Data de inscriere : 10/09/2009
Varsta : 51
Localizare : Cluj-Napoca

http://daciarex.ro

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:29 pm

Mon Sep 22, 2008 6:41 pm

FELICITARI!
Scuze daca in al post am fost prea acid, dar ma dadeam lovit in creier, luam concediu medical, spargeam o banca si tot imi faceam timp si bani sa particip la asa ceva! Poate alta data.
Inca odata felicitari, atit pentru initiativa, cit si pentru modul cum s-a desfasurat si incheiat evenimentul! La mai multe si mai mari!
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:30 pm

Mon Sep 22, 2008 6:49 pm

Ca si participant(a) in OPFOR la standul 4, cel mai solicitant pt concurenti, am avut ocazia sa vad jucatori bine sau mai putin bine pregatiti dpdv tactic. Am tras cu placere in tot ce a miscat si am "ucis" cati am putut dar am si luat-o, de ne-au rupt fasul.
Ca aparator al obiectivului m-a impresionat echipa URSULETII (fara suparare) care la standul 4 au facut o treaba impecabila.
Felicitari tuturor participantilor, care in ciuda vremii capricioase (sarea si piperul eventului) au rezistat eroic si au terminat parcursul !
Felicitari si organizatorului (Liviu Herteg) care a pus suflet, timp si bani in organizarea acestui event reusit !

PS. Imi cer oficial scuze jucatorului care a incasat de la mine o rafala de BB-uri in dantura, de la mica distanta. A fost fara intentie....a fost cu bile... 😉 !

Dana
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:30 pm

Mon Sep 22, 2008 7:13 pm
ASST Team

Felicitari echipelor participante pt efortul depus si pentru comportarea pe durata desfasurarii eventului.

Ca arbitru am avut o sarcina placuta de a evalua jucatori care tind sa vorbeasca aceeasi "limba" in jocul de airsoft.

Tin sa multumesc prietenilor mei Sven, Mytzu si Horatiu care au sponsorizat cu premii acest event si asociatului meu TEAMLEADER care s-a ocupat de organizare !

Imi cer scuze tuturor ca nu am putut sa raman pana duminica la event, din cauza unor probleme personale.

Luci
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Ursuletii

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:32 pm

Mon Sep 22, 2008 7:22 pm
Team Ursuletii

"Ursuletii" va saluta si va multumesc pentru evenimentul foarte reusit (si pentru aprecieri)!
Urs neprietenos

Ma rog, nu stiu daca avem noi dreptul sa va salutam militareste, ca doar 1 din 6 a facut armata.

Dar subscriu la intentie Smile si multumim pentru tot efortul depus pentru ca noi sa putem veni acolo sa murim la standul 1 Very Happy
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-TL2

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:33 pm

Mon Sep 22, 2008 7:26 pm

MULTUMESC INTREGII ECHIPE A CLUBULUI "SPORT SPOT" , in special lui Dan,Petre I.,Petre N.,Gabi, Adi, Gelu, Dorin si Sorin,si, nu in ultimul rand invitatilor mei,Dana M.,Denisa R care s-au ocupat de "serviciul logistic",OAMENI fara de care nu as fi reusit sa duc la bun sfarsit ceea ce am pregatit, conceput si organizat.

Mon Sep 22, 2008 7:30 pm

MULTUMESC TUTUROR PENTRU EFORTUL DEPUS IN VEDEREA PARTICIPARII LA SI PE TIMPUL "IRON TEAM"-ROU 2008 BAISOARA, CLUJ,PENTRU APRECIERILE FACUTE SI MA BUCUR SINCER CA AM REUSIT IMPREUNA, ORGANIZATORI SI PARTICIPANTI, SA FACEM UN PAS IMPORTANT PE DRUMUL CE NU VA FI TOCMAI USOR, AL RECUNOASTERII AIRSOFT CA SPORT IN ROMANIA!

Obiectivele le-am si postat deja, impreuna cu scopul, cat despre debriefing, il voi posta dupa ce ma intorc in Cluj,iar documentatia pe care am folosit-o la pregatirea si organizarea concursului o voi trimite, pusa pe un DVD, impreuna cu materialul filmat de catre TVR si fotografiile facute din partea noastra tuturor echipelor participante.As avea rugamintea ca, TOTI cei care au filmat sau fotografiat pe timpul desfasurarii "IRON TEAM"-ROU 2008 BAISOARA, CLUJ sa-mi trimita, pe adresa pe care o voi posta pe forum, materialele lor.
MULTUMESC INCA O DATA!

Mon Sep 22, 2008 11:28 pm

MULTUMIM INCA O DATA TUTUROR PARTICIPANTILOR!
Echipa organizatoare:Liviu,Dan,Petre I.,Petre N.,Gabi, Adi, Gelu, Dorin si Sorin,si, nu in ultimul rand invitatii mei,Dana M.,Denisa R!

Mon Sep 22, 2008 11:34 pm

Sa nu credeti ca nu stiu sa fac acordul in gen, numar si caz, dar, Dana M si Denisa R. au fost la categoria INVITATI, nu invitate.
Multumesc pentru intelegere!

Mon Sep 22, 2008 11:41 pm

Si, totusi, ca sa fiu cat mai CORECT, aduc multumiri pentru participare si "FAMILIEI OPFOR" Dana S. si Luci S, colegii nostri de club!

Tue Sep 23, 2008 6:21 am

MULTUMIRI SC.ODESCO-SNACK SRL, DIN PIATRA NEAMT,SC.MYTZU AIRSOFT SRL DIN BUCURESTI SI SC WOLFY SRL DIN CLUJ-NAPOCA,DIN PARTEA ORGANIZATORILOR, PENTRU SPRIJINUL ACORDAT PRIN SPONSPORIZARE IN VEDEREA PREMIERII PARTICIPANTILOR!

Ultima editare efectuata de catre TEAMLEADER in 12/3/2010, 2:42 pm, editata de 3 ori
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Core

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:33 pm

Mon Sep 22, 2008 7:38 pm
CORE Team

In primul rand vreau sa va multumesc pentru invitatia la evenimentul Iron-Team din partea intregii echipe CORE! Realizez acum valoarea acestei invitatii, deoarece a fost cel mai important eveniment la care am participat de cand m-a muscat gandacul de airsoft.

In al doilea rand vreau sa va felicit pentru organizarea exemplara, din care toti avem foarte multe de invatat. Pot sa spun fara sa exagerez ca am ramas cu gura cascata. Ma asteptam sa dau peste profesionisti din cauza discutiilor pe care le-am purtat cu Liviu pe telefon si mail, dar am dat peste ceva mult mai valoros: oameni dedicati, care au gandit acest eveniment in cel mai mic detaliu.(si cand spun mic, va rog sa ma credeti, este milimetric - a se vedea tigarile din copaci si crengile de pe drum, pe care nu le-a observat nimeni). Si din fericire, le-a cam iesit. Pana acum imi era destul de greu sa cuantific airsoft-ul ca sport, dar acest eveniment a pus o enorma piatra de temelie pe care sa ne sprijinim in urmatoarele incercari de a defini acest SPORT.

Cat despre vreme,am plecat spre Baisoara cu indoieli din cauza prognozei nefavorabile, dar pana la urma vremea a fost sarea si piperul, cum spunea si Liviu, "infantry weather". Acum pot sa ma laud ca am asaltat un deal, ud leoarca si plin de noroi, pentru a cuceri un steag care era la 70 de metri dar nu se vedea din cauza cetii si a ninsorii.

As dori sa rog organizatorii, daca este posibil, sa postati pe forum detaliile despre desfasurarea concursului, obiectivele si eventual debriefing-ul.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Core2

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:35 pm

Mon Sep 22, 2008 10:25 pm
CORE Team

Eventul a ridicat stacheta foarte mult, creand un nou standard! A iesit formidabil, felicitari organizatorilor pentru tot! Multe multumiri lui Liviu, Luci, Dana si restul! La cat mai multe event-uri in spiritul asta!
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-KEA/TL

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:37 pm

Cred ca a ramas cineva pe dinafara .... sau mi se pare mie? ... se poate corecta cu L.E. 😉

Echipa KEA e onorata ca a luat parte la acest eveniment si spera ca a fost demna de invitatie. Ne-am simtit extraordinar, am invatat multe si speram ca la urmatorul event sa reusim cel putin aceeasi performanta.

Multumim din nou echipei organizatoare Liviu+Luci & co.

Mon Sep 22, 2008 11:26 pm

Nu a ramas NIMENI pe dinafara, sau daca a ramas, inseamna ca au venit mult mai tarziu decat era nevoie si au plecat mult mai devreme decat trebuia!
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Mardale/Draconis

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:39 pm

Tue Sep 23, 2008 1:55 am
Necrutatorul

Felicitari organizatorilor, niste oameni de nota 20, care ne-au facut sa ne simtim excelent, ne-au aratat laturi pe care inca nu le descoperisem in airsoft, si de care cred ca ne-am bucurat cu totii. La final, felicitari tuturor castigatorilor, si cei premiati, si ceilalti, pentru ca la sfarsit cred ca putem concluziona ca toata lumea a avut de castigat.
Multumim pentru acest event, pentru efortul depus in organizarea lui, si speram sa fie primul dintr-o serie cat mai lunga.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Core3

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:40 pm

ue Sep 23, 2008 2:29 am
CORE Team

A fost un eveniment extraordinar ca intensitate, chiar daca vremea nefavorabila a micsorat sensibil durata de desfasurate.

Felicitari tuturor, atat organizatorilor cat si participantilor.

Airsoftul ca sport: Vivat, crescat, floreat!

Tue Sep 23, 2008 12:11 pm
CORE Team

Felicitari organizatorilor !
Ca sa va faceti o idee despre organizare: Noi am fost cei care am venit sambata dimineata la ora 5 si am gasit camera si patul fara sa fie nevoie sa sunam sau sa trezim pe cineva ! Totul se afla pe usa cu numele fiecaruia.

Ultima editare efectuata de catre TEAMLEADER in 12/3/2010, 2:44 pm, editata de 1 ori
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Bucuresti

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:41 pm

Tue Sep 23, 2008 4:57 am

Nu mai pot sa spun mare lucru,...cred ca toata lumea a ramas surprins impresionata de ceea ce s-a intamplat. Dar nu putem sa ne abtinem sa nu multumim si noi organizatorilor de ceea ce au reusit sa ne ofere si speram din toata inima sa ne revedem cu bine chiar daca nu neaparat la o astfel de "activitate"...

Un singur lucru am de comentat...de "rau" e vorba de "ticalosul" care crede ca e un medic mai bun ca mine... si abea astept sa-l intalnesc iar sa-l dezinfectez pe interior.... dau eu alcoolul... Smile

Va pupa tata si astept sa ne vedem cu bine cat mai curand.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-SDS/SIBIU

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:43 pm

Tue Sep 23, 2008 6:47 am
Sektion 9 Team

Si SDS Sibiu multumeste pt invitatie la acest event. Felicitari tuturor celor care au facut totul pt ca acest eveniment sa aiba loc si sa se desfasoare in bune conditii, pt ca intr-adevar a fost un efort si totul a fost foarte bine pus la punct. A fost un succes din toate punctele de vedere si chiar daca vremea nu a prea tinut cu noi, cred ca a contribuit putin la "realismul" misiunii. Felicitari si echipelor participante, cu totii cred ca am avut ceva de castigat si de invatat de pe urma acestui event.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Ursuletii3

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:44 pm

Tue Sep 23, 2008 10:33 am
Team Ursuletii

Postez si eu ceva poze impreuna cu multumirile aferente adresate organizatorilor pentru un proiect (pe care nu l-am inteles pana la finalul evenimentului - chiar nici atunci in totalitate) pus in practica impecabil, cat si tuturor participantilor pentru efortul depus.
Felicitari ambelor "tabere"
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Bucuresti2

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:45 pm

Tue Sep 23, 2008 12:22 pm

Salutare!

Daca tot suntem la capitolul multumiri, o sa multumesc si eu organizatorilor, din punct de vedere personal. A fost primul eveniment de genul acesta la care am participat, un eveniment in care s-a investit in primul rand suflet si asta s-a vazut. Acest eveniment este cu atat mai important, cu cat a fost a 3-a oara in viata mea cand am jucat AirSoft si datorita lui am putut invata extrem de multe lucruri si am reusit sa constientizez ca la un Mil Sim chiar se aplica tactici militare din viata reala si ca este mult mai mult decat un simplu joc.
Multumesc lui Paw Wau ca m-a luat la AirSoft, lui Florin (Cheloo) ca m-a luat la eveniment si nu in ultimul rand organizatorilor pentru treaba neasteptat de bine pusa la punct. Pe acestia din urma ii anunt ca au o sarcina greu de indeplinit, dar de care sunt sigur ca se vor achita cu succes - Anul viitor evenimentul va trebui sa fie de 2 ori mai frumos, sa ne surprinda cu alte probe si situatii neasteptate.

Soldatel in devenire
Zânu'
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Core4

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:46 pm

Tue Sep 23, 2008 1:00 pm
CORE Team

Multzumim organizatorilor pt. profesionalismul shi resursele dedicate acestui event.
Prima competitzie de airsoft realizta impecabil.
Disciplina shi seriozitatea organizatorilor cu background militar au contribuit simtitor la simularea cat mai apropiata de realitate a acestui event.

Salutam cu respect SPORT SPOT!
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008/Cluj-Napoca

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:47 pm

Tue Sep 23, 2008 5:52 pm

Îmi cer scuze pentru postarea pe thread-ul paralel. Folosirea doar a butonului de view new posts a devenit cronică şi dăunătoare.

Din nou:

Felicitări pentru event şi pentru organizarea care am înţeles că a fost demnă de luat ca model. În acelaşi timp îmi pare rău pentru noroiul prezent. Iar simultan mă bucur pentru noua pârtie ce am observat că o construiesc băieţii la Băişoara.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Cluj-Napoca2

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:48 pm

ue Sep 23, 2008 9:45 pm
ASST Team

TEAMLEADER wrote:
Si, totusi, ca sa fiu cat mai CORECT, aduc multumiri pentru participare si "FAMILIEI OPFOR" Dana S. si Luci S, colegii nostri de club!

Topicul miroase de la inceput a ironie ieftina si nesimtire crunta. Participantii stiu despre ce vorbesc !
"Familia" o sa se abtina in continuare de a raspunde la provocarile infantile.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-TL3

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:48 pm

Wed Sep 24, 2008 12:53 am

IMI PARE BINE CA ACEST CONCURS A STARNIT UN REVIRIMENT IN RANDUL PRACTICANTILOR DE AIRSOFT IN CEEA CE PRIVESTE EMULATIA PENTRU O ACTIVITATE CAT MAI BINE REALIZATA SI PE VIITOR.IMI PARE RAU CA UNII CONSIDERA ACEST TOPIC INFANTIL.PROBABIL DE LA INALTIMEA PROPRIE ASA SE VEDE!VA MULTUMESC TUTUROR PENTRU APRECIERI!PROMITEM CA NE VOM STRADUI SA ORGANIZAM UN ALTFEL DE CONCURS, ANUL VIITOR, LA CARE SA POATA PARTICIPA MAI MULTE ECHIPE.PENTRU BINELE VIITOR AL AIRSOFTULUI AR FI BINE SA PARTICIPE MAI MULTE CLUBURI DE AIRSOFT SAU CU SECTII DE AIRSOFT!MULTA SANATATE TUTUROR SI NUMAI BINE!

Fri Sep 26, 2008 10:13 pm

Stimati participanti la CONCURSUL "IRON TEAM"ROU 2008, BAISOARA, CLUJ,
Acoperirea MEDIA a acestui CONCURS s-a realizat datorita TVR2, STUDIOUL TERITORIAL CLUJ, REDACTIA EMISIUNILOR MILITARE si a RADIO ROMANIA ACTUALITATI-RADIO CLUJ,astfel incat, in data de 28.09.2008, intre orele 09.45-10.30., la radio si in data de 30.09.2008, intre orele 16-17 la TVR 2,, vor avea loc reportaje cu referire la ceea ce s-a desfasurat pe parcursul "IRON TEAM"ROU 2008, BAISOARA, CLUJ,intre 19-21.09.2008.Din cauza acoperirii doar regionale a acestor programe, emisiunile cu pricina vor putea fi urmarite, de majoritatea participantilor, doar pe internet, la adresele respectivelor posturi de tv si radio.
Cu deposebit respect,
Liviu Herteg

Ultima editare efectuata de catre TEAMLEADER in 12/3/2010, 2:50 pm, editata de 1 ori
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008/Bucuresti/WTF

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:49 pm

Thu Sep 25, 2008 2:24 pm
RATONU

felicitari pentru initiativa, echipa WTF va saluta si astepta cu nerabdare urmatorul event

Respect
alecu
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008/Piatra-Neamt

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:50 pm

Mon Sep 29, 2008 7:26 am
Carpati Softair Team

Clubul sportiv Carpati Soft Air, multumeste organizatorilor pt. invitatia la cel mai profi eveniment organizat in Romania de pana acum!
Ne-am simtit bine si dupa concurs pt. ca am stat in compania unor oameni cu care este o placere sa joci Airsoft si cu care poti discuta deschis despre aceasta activitate si nu numai.
Personal m-am bucurat ca m-am revazut cu oameni pe care ai cunosc inca din 2005-2006 si care vad ca nu s-au schimbat decat doar in bine.
A fost o atmosfera constanta de prietenie si respect reciproc intre toti cei prezenti acolo(cel putin asta am simtit si am vazut eu) si eu zic ca asta este mai important decat orice.
Este primul eveniment la care cei nominalizati la premii si diplome au fost aplaudati; ori asta inseamna MARE lucru.
Respect organizatorilor si celor care au venit de departe ca sa ajunga la acest SUPER EVENIMENT!

Cu stima,
Roberto alias Sven
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Iasi

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:51 pm

Sat Oct 04, 2008 7:53 pm
Compania 7

Bravo baieti, felicitari pentru event. Am o nelamurire... ca lider al echipei BPTI trebuie sa reactionez si sa va aduc un repros. Ne-ar fi placut si noua sa participam, dar cum nu am primit nici o invitatie, mai ales ca nu a fost nici un thread pe tema asta.
Nu e frumos, dar asta e viatza. Va urez mult succes in continuare.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-TL4

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:51 pm

Sun Oct 05, 2008 8:11 am

Multumesc pentru interes.Daca ai fi citit cu atentie ceea ce am scris cand am deschis subiectul depre "IRON TEAM" ROU 2008 BAISOARA, CLUJ, ai fi gasit si explicatia pentru care nu au fost invitate mai multe echipe.Promit insa, ca pe viitor, in masura posibilitatilor financiare si logistice nu va vom ocoli, daca veti mai avea "amabilitatea" sa ne dati semne depre existenta voastra si pe mai departe.Cat despre rusine, in ceea ce priveste motivul invocat de tine, nu vad daca de ce ar trebui sa-i dau curs.Multumesc, oricum, ca ne-ati semnalat si existenta ta in spatiul parerilor despre "IRON TEAM" ROU2008 BAISOARA, CLUJ si mai ales, cu adresa la "obrazul" nostru, pe care inca nu ati avut ocazia sa-l cunoasteti.
Cu bine!
SALUTARI DE LA CLUJ!

un Oct 05, 2008 8:06 pm

Multumim pentru sprijinul acordat si intelegerea in ceea ce priveste motivele participarii mai restranse a airsoft-istilor la "IRON TEAM"ROU 2008 BAISOARA, CLUJ.Si eu,chiar daca reprezint organizatorii, subscriu la ceea ce s-a spus cu privire la modul de a privi problema invitatiei la event si, imi cer scuze daca, din motive obiective, nu s-a putut concretiza alta lista cu participanti.Nu in ultimul rand, multumesc inca o data, in numele echipei organizatoare, tuturor participantilor, pentru comportamentul si comportarea excelenta pe parcursul eventului.Sa dea Dumnezeu sa putem organiza si pe viitor event-uri airsoft cel putin in acelasi registru organizatoric si, de ce nu, poate chiar mai bune si avand mult mai multe echipe invitate.
Toate cele bune de la Cluj!

Ultima editare efectuata de catre TEAMLEADER in 12/3/2010, 2:53 pm, editata de 1 ori
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-Mardale/Draconis2

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:52 pm

Sun Oct 05, 2008 11:54 am
Necrutatorul

Rugam utilizatorii ce posteaza in acest thread sa nu cada in penibil prin expunerea de opinii gen "de ce nu m-ai chemat ba si pe mine sa ma joc cu masinutele in curte la tine?"
Nu reprezint organizatorii, dar ca parere personala, sunt constient ca evenimentul in cauza poate a pierdut prin neparticiparea multor echipe, dar a-ti exprima regretul pentru faptul ca nu ai fost invitat, intr-un mod atat de pueril, mi se pare injositor si nedemn.
Cu atat mai mult, fiecare din cei care si-au exprimat aceste frustrari s-a exprimat prin formula "noi de ce nu am fost invitati", lasand impresia ca toata lumea airsoft-ului a fost invitata si doar ei au fost evitati cu buna stiinta, printr-un plan malefic de excludere din elita airsoftistica, de parca am avea asa ceva pe teritoriul Romaniei noastre dragi.

Stimati colegi, nu exista nici un complot, aveti motive obiective expuse deja in acest thread pentru supararile voastre. Daca mai apar posturi inflamatoare ma voi vedea obligat sa le mut la junk.

PS: Cele de mai sus sunt in mod intentionat sarcastice, poate asa va dati seama ca sunteti oameni in toata firea si va purtati ca atare. Daca simtiti nevoia sa-mi adresati mui puli futi si alte asemenea aprecieri, va rog pe PM sau Ym. Multumesc.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Discutii ASR-ITR2008-TL5

Mesaj Scris de TEAMLEADER la data de 12/3/2010, 2:53 pm

ue Feb 23, 2010 5:19 pm

De astazi,AIRSOFTUL se inscrie in randul activitatilor sportive in ROMANIA!
FELICITARI SINCERE tuturor acelora care au contribuit la realizarea acestui obiectiv!

Cu toate ca unii se indoiau de actiunea in sine spunand "Singurul lucru pe care-l pot spera este ca demersurile pe care le fac oameni ca tine(cu referire la subsemnatul) sa nu cada la un moment dat unde nu trebuie si sa ne indoaie un pic gaturile tuturor mai incolo",acest proiect a devenit REALITATE, prin efortul comun al celor implicati.

Apoi,chiar daca initiativa,conceptia de baza a CONCURSULUI DE AIRSOFT "IRON TEAM ROU" si organizarea primei editii au purtat in principal semnatura personala, fara ECHIPA alaturi de care am realizat concursul (competitie,care, ulterior a constituit baza recunoasterii airsoftului ca ramura sportiva in ROMANIA,la care s-au adaugat eforturile deosebite ulterioare ale lui Mihai Grosan &Co.,de la Bucuresti) si care este ECHIPA A.S."DACIA REX", tot efortul meu ar fi fost in zadar.

Totodata,echipele participante la concurs si modul de comportare a acestora au constituit un sprijin deosebit la realizarea scopului propus si,nu in ultimul rand, participarea sponsorilor si colaboratorilor nostri a avut un rol insemnat.

Se pare ca dictonul UBI CONCORDIA, IBI VICTORIA si-a dovedit veridicitatea inca o data.

Toate cele bune, de la Cluj!

P.S.Felicitari,de asemenea si fostilor colegi din Clubul Sportiv "SPORT SPOT" (Luci,Dana si Sergiu) care au participat la prima editie a "IRON TEAM ROU", in 2008.
TEAMLEADER
Admin
Admin

Sus In jos

Re: Discutii ASR-ITR2008-TL1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos